Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące naszego asortymentu lub chcą Państwa nawiązać z Nami kontakt, zapraszamy do złożenia zapytania ofertowego lub wysłania zapytania na mail zapytania@sienkiewicz.com.pl. Po wysłaniu formularza otrzymacie Państwo potwierdzenie na podany mail.
Obserwując postępujące zmiany klimatu oraz będące ich konsekwencją niepokojące zjawiska atmosferyczne, jakimi są nawalne opady deszczu jak i długie okresy bezdeszczowe, ciągle rozwijamy naszą technologię i zakres oferowanych produktów, aby dostarczać na rynek kompleksowe rozwiązania, których implementacja znacząco wpływa na lokalną gospodarkę wodną, licząc że nasze działania i realizacje globalnie wpłyną na poprawę stanu naszego środowiska. Oferowane przez nas zbiorniki retencyjne umożliwiają nie tylko retencje wody opadowej, ale również, wyposażone w odpowiednie urządzenia i technologie, pozwalają na ponowne jej wykorzystanie. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się w jaki sposób można zagospodarować ten cenny zasób jakim jest woda opadowa. Niezależnie od wybranego sposobu magazynowania żelbetowe zbiorniki przeznaczone są do okresowego magazynowania lub retencji wód opadowych, jak również, dzięki wysokiej odporności stosowanego betonu, mogą być wykorzystywane do magazynowania lub retencji ścieków sanitarnych (bytowo-gospodarczych, komunalnych i przemysłowych), ścieków pochodzenia rolniczego lub wody technologicznej, przeciwpożarowej i innych mediów, których zakres jest bardzo szeroki.
Zbiorniki retencyjne mogą być również stosowane jako komory inspekcyjne, przepływowe, połączeniowe, komory armatury, tłoczni, obudowy urządzeń technologicznych sieci kanalizacyjnych, jako separatory, pompownie lub zbiorniki będące elementami oczyszczalni ścieków.
Wszystkie rodzaje zbiorników żelbetowych przystosowane są do pracy:
Zapewnienie wymaganej objętości retencyjnej jest możliwe do zrealizowania z wykorzystaniem szerokiej oferty produktów Sienkiewicz MAT-BUD. W zależności od takich czynników jak: wymagana objętość zbiornika, dostępność terenu w planie zagospodarowania, zagłębienie zbiornika, występowanie ograniczeń z dojazdem do miejsca budowy lub z możliwością rozstawienia dźwigu, jak i innych specyficznych wymagań projektu, możliwy jest dobór optymalnego produktu, pozwalającego spełnić wszystkie oczekiwania inwestora, projektanta i wykonawcy, a na etapie użytkowania również eksploatatora.
Zbiorniki prostopadłościenne mają szerokie zastosowanie w kanalizacji sanitarnej, przemysłowej, deszczowej i ogólnospławnej jako komory połączeniowe, wodomierzowe, zbiorniki retencyjne betonowe, wloty przepustów, jako zbiorniki przeciwpożarowe, oraz w ciepłownictwie jako komory ciepłownicze i komory pomiarowe.
Oferowany typoszereg zbiorników o różnych wymiarach ma maksymalną szerokość 2500 mm, długość 4500mm i wysokość 2100 mm. w ścianach zbiornika i płyty wykonujemy otwory lub montujemy przejścia szczelne według projektu.
Prefabrykowane, żelbetowe, podziemne zbiorniki o pojemnościach 12, 16, 20 i 24m3 mają zastosowanie jako zbiorniki ppoż., zbiorniki retencyjne do magazynowania wód opadowych, nieczystości płynnych np. ścieków bytowych, gnojówki, gnojowicy, ścieków z przetwórstwa rolno-spożywczego.
Zbiorniki mogą stanowić pojedynczy bezodpływowy zbiornik, baterię zbiorników, lub współpracować z innymi urządzeniami, tworząc ciąg technologiczny w gospodarstwach rolnych i przetwórstwie rolno-spożywczym. nad zbiornikami może być wykonywana płyta gnojowa.
Zbiorniki monolityczne o przekroju kołowym mają zastosowanie jako obudowy przepompowni, separatorów, jako szamba szczelne, komory wodomierzowe, piaskowniki, osadniki oraz zbiorniki retencyjne wód opadowych. wykonujemy dennice i kręgi monolityczne dla średnic 1200, 1400, 1500, 2000, 2500mm. prefabrykaty produkowane są o wysokościach w podanych zakresach co 100mm na zamówienie klienta. zbiornik zakończony jest płytą pokrywową lub płytą wykonaną według indywidualnego projektu.